Rehabilitacja dzieci w Kudowie-Zdrój czyli… Kim jesteśmy i jak się do nas dostać ??

Interesuje Cię rehabilitacja dzieci, a ścićle mówiąć Twojego dziecka?? Poznaj nas!

Szpital Rehabilitacyjny Hematologiczny dla Dzieci „Orlik” w Kudowie-Zdrój jest jednostką należącą do Spółki „Sanatoria Dolnośląskie”, która zamuje się rehabilitacją dzieci.

Do  położonego malowniczo „Orliku” zapraszamy dzieci od lat 3 do 18, które potrzebuje rehabilitacji narządu ruchu, ale nie tylko.
Zajmujemy się rehabilitacją stacjonarną całodobową, a to znaczy, że dzieci przebywają u nas całą dobę określoną ilość czasu ( terminarz turnusu mozna znależć tu ) Dzięki wspaniałej szkole funkcjonującej przy szpitalu realizowany jest obowiązek szkolny. To tam dzieciaki, mogą nieprzerwanie zdobywać wiedzę, mimo iż czasowo muszą przebywać na rehabilitacji. Nasza szkoła jest świetnie wyposażoną jednostką, posiadajacą empatycznych i świetnych nauczycieli. Oprócz rehabilitacji i zajęć szkolnych w szpitalu dzieciaki mają zajęcia wychowawcze i opiekuńcze. Organizowane są wycieczki, dzieci poznają okolicę oraz mają do dyspozycji ogromny teren zielony przy budynku.

Przyjmujemy dzieci ze schorzeniami ortopedycznymi po urazach, zabiegach operacyjnych, i w zaostrzeniach chorób przewlekłych, a także dzieci z  chorobami hematologicznymi i onkologicznymi.

Dzieci rehabilitowane są indywidualnie w zależności od posiadanego rozpoznania oraz wskazań lekarza specjalisty w zakresie rehabilitacji leczniczej, który bada dzieci tuż po przyjeździe.

Aby pobyt dziecka w całości był refundowany przez NFZ skierowanie do Szpitala musi być wystawione przez:
  • lekarza oddziału pediatrycznego, urazowo-ortopedycznego, chirurgicznego, neurochirurgicznego, neurologicznego, reumatologicznego, chorób wewnętrznych, onkologicznego, ginekologicznego, urologicznego i kardiologicznego,
  • lekarza z poradni: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej lub reumatologicznej.

Niestety skierowanie od lekarza z poradni POZ oraz z poradni prywatnych nie są podstawą do przyjęcia na oddział

Aby ustalić termin pobytu należy skontaktować się z biurem administracji pod numerem telefonu: 74 866 32 62

Z uwagi na duże doświadczenie w pracy z dziećmi sugerujemy:

  • wspólny pobyt rodziców z dziećmi do 7 roku w pokojach przystosowanych do pobytu rodzica z dzieckiem z pełnym węzłem sanitarnym. Pobyt osoby dorosłej jest odpłatny.
  • ze względu na przyjmowanie dzieci na rehabilitację ze zmniejszoną odpornością organizmu (stan po chemio- i radioterapii) niewskazany jest pobyt pacjentów z Hbs, HCV dodatnim.

Zapraszamy do Orlika!